"Dzień Teatru"

Utworzono dnia 16.05.2018

To nie jest przypadek, że do naszego przedszkola zawitał teatr „Jar”  pana Jarosława Rosińskiego właśnie w Międzynarodowym Dniu Teatru. Postanowiliśmy bowiem go uczcić uczestnicząc w spektaklu lalkowym. Poprzednie przedstawienie tak nas zafascynowało, że zechcieliśmy ponownie ulec magii lalek, którą aktorzy wspaniale dla nas stworzyli.

Tym razem obejrzeliśmy „Opowieść o prawdziwym bogactwie”  snutą przez lalki „jawajki”. Jawajki będąc  prawie naszej wysokości(mamy około 110 cm wzrostu) wydawały się nam żywe, a animowane w sposób mistrzowski pozwalały bez trudu „wejść” w świat bajki. Scenografia , choć prosta, wspaniale i płynnie przenosiła nas od sceny do sceny, zaskakując rozmiarami i użytymi przedmiotami. Teatr to prawdziwe czary!

Historia, którą poznaliśmy pokazała prawdziwą wartość tego, co się ma, i to w czasie, kiedy dorosłym tak trudno odnaleźć się w świecie chciwości i nadmiernego pragnienia bycia bogatymi. My cenimy siebie bardziej i nasze wspólne zabawy niż to, jakie ubranie ma ktoś inny lub zabawki. Może takie przedstawienie chętnie obejrzeliby z nami nasi „dorośli”? Na koniec aktorzy pozwolili nam zapoznać się bliżej z lalkami- bohaterkami opowieści, dotknąć je i poczuć ich ciężar. Niesamowite, ile potrafi taka lalka w dłoniach aktora lalkarza! Zachęcamy- obejrzyjcie nasze zdjęcia z Dnia Teatru!

Dzień Teatru

Utworzono dnia 16.05.2018, 18:45