Utworzono dnia 09.05.2018

„Dzień Ziemi” Przedszkole Dział, Szkoła Podstawowa w Pieniązkowicach.

W naszym przedszkolu już od małego dbamy o czystość wokół nas. Nasza sala, jadalnia, korytarze, ogród chcemy utrzymać w porządku, bo to nam zapewnia zdrowie i bezpieczeństwo. Postanowiliśmy również zrobić coś dla naszej Ziemi z okazji jej imienin: Posprzątamy choćby mały jej skrawek z ze śmieci, które szpecą i szkodzą środowisku!

Najpierw nauczyliśmy się podczas zajęć, jak sortować śmieci, aby surowce w nich zawarte mogły znowu być wykorzystane. To oszczędność, na którą stać każdego. Poznaliśmy oznakowania ekologiczne i co oznaczają barwy pojemników na odpady. Potem wyposażeni w gumowe rękawiczki i worki na śmieci ruszyliśmy w najbliższą okolicę szkoły, aby pozbierać śmieci. Worki z zebranymi odpadami przynieśliśmy do szkoły, skąd w kontenerach trafią w przeznaczone dla nich miejsca. Będziemy wspierać naszych rodziców w sortowaniu śmieci, bo to się opłaca nam samym!

Tego dnia dopisała nam też wspaniała pogoda i tłem naszej pracy były potężne Tatry w krystalicznie czystym powietrzu. Każdy z nas chce chronić to piękno! Zobaczcie zdjęcia z naszych zajęć.

Dnia 11 maja 2018 r. 99 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pieniążkowicach sprzątały wieś - rowy przydrożne wzdłuż drogi głównej oraz role: Sołtystwo, Stochy i Za Wodą.

W czasie sprzątania nad bezpieczeństwem uczniów czuwali Wychowawcy oraz Panowie Policjanci z Komisariatu Policji z Czarnego Dunajca.

GALERIE:

sprzątanie świata