Wycieczka do Wrocławia

Utworzono dnia 04.04.2019

Wrocław jest pięknym, pełnym ciekawych miejsc miastem. Przekonali się o tym uczestnicy naszej ubiegłotygodniowej wycieczki, którzy 28 i 29 marca pojechali zwiedzić kawałeczek Dolnego Śląska. Wyprawę rozpoczęliśmy bardzo wcześnie rano w czwartek, aby dojechać na umówione zwiedzanie Starego Miasta właśnie w stolicy tego regionu. Zobaczyliśmy również oczywiście Rynek i Ratusz, Plac Solny, Ostrów Tumski z Archikatedrą św. Jana Chrzciciela oraz szukaliśmy wrocławskich krasnali. W samo południe obejrzeliśmy fantastyczną Panoramę Racławicką, a następnie udaliśmy się do zoo. Szczególnie zachwyciło wszystkich Afrykarium, w którym obserwowaliśmy m.in. pingwiny, foki, hipopotamy, krokodyle i manaty. Na koniec poszliśmy na krótki spacer po Parku Szczytnickim, w którym podziwialiśmy Halę Stulecia, Pawilon Czterech Kopuł i zabytkową pergolę. Bardzo żałowaliśmy, że nie ma jeszcze zieleni. Rankiem następnego dnia poszliśmy spacerkiem zwiedzić Hydropolis i w tym miejscu pożegnaliśmy Wrocław. Kolejnym punktem na trasie naszej wycieczki był protestancki Kościół Pokoju w Świdnicy, który zrobił na nas ogromne wrażenie rozmachem mimo bardzo prostego budulca, z którego go zbudowano. Ostatnim, ale wcale nie najgorszym, punktem programu było zwiedzanie przepięknego zamku w Książu. Wielka szkoda, że mieliśmy na wszystko tak mało czasu. Wróciliśmy do domów wieczorem, ale niektórzy już planują ponowną wizytę w tamtych rejonach. Zachęcamy do tego, bo naprawdę warto.

Tekst: Justyna Zbrożek

Utworzono dnia 04.04.2019, 08:18