Nauka zdalna

Utworzono dnia 24.03.2020

Organizacja nauki zdalnej w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Pieniążkowicach ze Szkołą Podstawową Filialną w Dziale

Zgodne z:

1. Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
  2. Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

WYTYCZNE DLA NAUCZYCIELI PRZEDMIOTÓW

I. Przebieg nauczania.

1.  Od środy 25 marca zajęcia odbywają się zgodnie z obowiązującym planem tygodniowym.

2. Wszelkiego rodzaju informacje, komunikaty dla uczniów, nauczycieli, rodziców będą przekazywane za pomocą dziennika Librus poprzez ogłoszenia bądź wiadomości, w pilnych sprawach takie informacje będą również przekazywane telefonicznie, informacje mogą być również umieszczane na profilu facebookowym szkoły lub stronie www szkoły.

3. Nauczyciele w każdym dniu do godz. 8: 00 ( mogą to być godziny popołudniowe dzień wcześniej) zgodnie z planem zajęć na dany dzień za pomocą Librusa lub mailowo przekazuje uczniom materiały do nauki oraz linki do ćwiczeń, zabaw, gier online. W rzeczywistym czasie trwania zajęć nauczyciele również są dostępni dla uczniów poprzez różnego rodzaju środki komunikacji.

4. Nauczyciele oddziału przedszkolnego utrzymują kontakt z rodzicami dzieci korzystając z poczty elektronicznej lub innego nośnika by wspierać ich w rozwiązywaniu problemów oraz przesyłać rodzicom materiały do samodzielnej pracy w domu .

5. Nauczyciele klas 1-3 będą wysyłali wiadomości w danym dniu do uczniów/rodziców podając
 temat dnia oraz zagadnienie do realizacji (czytanka, zadania z j. polskiego, zadania z matematyki- karty pracy). Zadawane będą prace plastyczne, które mogą być wykonane w dowolny sposób z dostępnych w domu środków plastycznych. Z języka angielskiego nauczyciel przesyła materiały do pracy na jedną godzinę tygodniowo.

6. Klasy 4 – 8 pracują wg ustalonego planu zajęć.

7. Zajęcia specjalistyczne/rozwijające zainteresowania i dydaktyczno wyrównawcze są realizowane 1x w tygodniu. Materiały należy przesyłać przez Librusa lub mailowo.

8. Aby usprawnić wspólną pracę z uczniem nauczyciele tworzą konto mailowe, na które otrzymują zdjęcia i pliki z wykonaną pracą uczniów.

8. Nauczyciele tworzą własną dokumentację ( np. elektroniczną), w której odnotowują:

a) temat zajęć dla każdej klasy,

b) krótki przebieg zajęć, punkty notatki, numery stron z podręcznika/zeszytu ćwiczeń,

c) rodzaj materiałów przekazanych uczniom, linki do stron internetowych bądź linki do

zadań/ćwiczeń online,

d) zadania do wykonania wraz z podaniem terminu ich wykonania,

e) w przypadku oddziału przedszkolnego – tematyka zajęć, rodzaj przekazywanych materiałów/ćwiczeń.

Czas pracy, konsultacji proszę rejestrować w dzienniku elektronicznym jako nauczanie zdalne.

II. Ocenianie wewnątrzszkolne.

Ocenianiu przez nauczycieli mogą podlegać:

- zadania domowe zadawane przez Librusa

- karty pracy odsyłane do nauczycieli,

- ćwiczenia online,

- prace pisemne (np. wypracowania, dłuższe formy pisemne itp.) pisane z wykorzystaniem platform lub przesyłane drogą mailową.

Przy ocenianiu nauczyciel uwzględnia sytuację ucznia, jego wkład włożony
w wykonanie danego zadania.

Nauczyciel po powrocie do szkoły ma obowiązek sprawdzenia zeszytu przedmiotowego ze zrealizowanych zdalnie lekcji.

INFORMACJE DLA RODZICÓW/ UCZNIÓW

I. Przebieg nauczania.

1. Zajęcia odbywają się zgodnie z obowiązującym planem zajęć.

2. Uczniowie uczą się w domach pod kierunkiem nauczycieli korzystając z podręczników, kart pracy, materiałów dostępnych na platformach edukacyjnych.

4. Uczniowie wykonują zadane prace domowe i odsyłają je nauczycielom drogą mailową, na adres podany przez nauczyciela.

5.  Wszelkiego rodzaju informacje, komunikaty dla uczniów i rodziców będą przekazywane za pomocą dziennika Librus poprzez wiadomości, w pilnych sprawach takie informacje będą również przekazywane telefonicznie, informacje mogą być również umieszczane na profilu facebookowym szkoły lub stronie www szkoły.

6. Rodzic/Opiekun jest zobowiązany do wspierania w procesie nauczania zdalnego zarówno dziecko jak i nauczyciela. Rodzic/Opiekun musi pamiętać o uwzględnieniu zasady bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną.

II. Ocenianie wewnątrzszkolne.

Ocenianiu przez nauczycieli mogą podlegać:

- zadania domowe zadawane przez Librusa

- karty pracy odsyłane do nauczycieli,

- ćwiczenia online,

Przy ocenianiu nauczyciel uwzględnia sytuację ucznia, jego wkład włożony

w wykonanie danego zadania.