Zabawa karnawałowa w przedszkolu

Utworzono dnia 25.02.2020

20 luty- zabawa karnawałowa

W „Tłusty Czwartek”- w naszym przedszkolu odbyła się prawdziwa karnawałowa maskarada. Dla licznych dzieci był to pierwszy w życiu bal przebierańców.

Zabawę rozpoczęliśmy już na porannych zajęciach, kiedy to rozmawialiśmy o tradycjach karnawałowych dookoła świata, poznawaliśmy tańce z różnych stron świata. Najbardziej spodobało się dzieciom sirtaki- grecki taniec narodowy znany publiczności z filmu o Greku Zorbie. Tym męskim tańcem rozpoczęliśmy właściwy bal! Nawet mamusie miały trudności w dotrzymaniu nam kroku w trudniejszych figurach! Zabawa była pyszna! Następnie były zabawy z muzyką nowoczesną, dyskotekową i oraz pochodzącą z repertuaru dziecięcego. Na sali królowały między innymi  księżniczki, wróżki, biedronka, motyle, elfy, spiderman’y, kowboj, policjanci i strażak- aby chyba w razie nadmiernego rozgrzania atmosfery ugasić nieco ognia! Największym wzięciem cieszyły się postacie z dziecięcych kreskówek- jaki ogromny wpływ telewizji na gusta! Były konkursy zespołowe, zbiorowe i indywidualne. Żaden z nas nie odszedł bez nagrody! Najlepsza jednak była super zabawa!

Dziękujemy naszym mamusiom za poczęstunek i czuwanie nad stałym zapełnianiem naszych brzuszków!

Bal karnawałowy w przedszkolu

Utworzono dnia 24.02.2020, 11:45