I Świetlicowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

Utworzono dnia 02.02.2024

I Świetlicowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

„Hej, kolęda, kolęda”!

W tradycji katolickiej okres Bożego Narodzenia kończy się w Niedzielę Chrztu Pańskiego, jednak od wielu pokoleń na ziemiach polskich istnieje zwyczaj przeciągnięcia tego pięknego czasu aż do 2. lutego, czyli do święta Matki Bożej Gromnicznej. W nawiązaniu do tej tradycji w dniu 31. stycznia 2024 r. w ramach zajęć świetlicowych został zorganizowany I Przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym wystąpili następujący uczniowie:

1. Patryk Glista, kl. II                                         „Wsyndy śniega nasuło”

1. Paulina Szczerba, kl. I                                  „Pastorałka od serca do ucha”

1. Zuzanna Myrda, kl.II

Martyna Landowska, kl. II                         „Hej, Malućki,  Malućki”

1. Artur Łabuda, kl. III                                       „Dzisiaj w Betlejem”

1. Paulina Kołodziej, kl. V

Alicja Wójcik, kl. V

Sebastian Zienkiewicz, kl. V

Jan Dzielski, kl. V                                          „ Gore gwiozda Jezusowi”

1. Zuzanna Górka, kl. IV

Martyna Landowska, kl. II                           „Jezusa narodzonego”

1. Szczepan Kowalik, kl. III                               „Skrzypi wóz”

1. Ewa Kowalik, kl. VII                                      „Lulajże,  Jezuniu”

1. Paulina Kołodziej, kl.V                                „Wśród nocnej ciszy”

Śpiew kolęd przy wspaniałym akompaniamencie pani Lilianny Sikory (oraz częściowo również pani Małgorzaty Zięby i uczennicy Pauliny Kołodziej) dostarczył uczniom wiele radości. Dziękujemy gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: ks. Proboszczowi Marianowi Dziubasowi, paniom Agacie Łabudzie oraz Marcie Żądło-Kucharskiej oraz mamie jednej z uczennic, pani Bernadetcie Szczerbie.

Mamy nadzieję, że tradycja wspólnego kolędowania będzie kontynuowana.

Małgorzata Zięba

Kolędowanie